İLGİ NOKTALARI

TAHTALI TELEFERİKAvrupa'nın denize en yakın, en uzun teleferiği ile Türkiye'nin denize en yakın, 2365 m yüksekliğindeki en yüksek dağı , mitolojik zirveye çıkıp güneşin doğuşunu izleyebilir ve teleferik seferiyle bu doğa harikasına yukarıdan izleyebilirsiniz. Mitolojide ki adıyla "Tanrılar Dağı"nın zirvesinden panoramik bir görünümü deneyimleyebilirsiniz.

PHASELİS ANTİK KOYUAslında antik bir kent olan Phaselis koyunda, sanki gökyüzünü delercesine duran Tahtalı Dağı'nın eteklerinde, çocuklarınızla birlikte denizde vakit geçirirken, antik şehri de gezebilirsiniz.

Dalgasız, sığ ve kumluk bir deniz, kum bir plaj; küçük çocuklu her ailenin tatilde aradığı en temel kriter. Denizi berrak ve temiz olsun, çocuklar doya doya denizin tadını çıkartsın, kumda oynasın, denizin içi de kumluk olsun da ayakları rahatsız olmasın diye düşünüldüğünde genelde taşlık olan Antalya'nın batı tarafında maalesef bu kriterlere uyan çok da fazla yer yok, Phaselis hariç.

ÇIRALIÇIRALI beldesi, "Güneşi, denizi ve doğa güzelliklerinin" yanı sıra tarihi zenginlikleriyle insanlarin ilgisini çekmektedir. Güney ucunda Olympos antik kenti, kuzey batisinda Yanartas (Chimera) bulunmaktadır.

Akdeniz' in en temiz yerlerinden birisi olan 3,2 km uzunluğunda eşsiz bir doğa harikası olan Çıralı sahili, güney ucunda antik Olimpos kentinin içinden geçerek gelen derenin denizle birleştiği yere kadar uzanır.

Çıralı 'nın tarihi ve doğal zenginliği, yasal statüler geliştirilerek koruma altına alınmış durumda. Çıralı her mevsim değişen, kendini yenileyen, ağacı, çiçeği ve bitkisiyle karşınızdadır.

Nesli dünya çapında tehlike altında olan deniz kaplumbağalarının (Caretta Caretta) üreme alanlarından birisi de Çıralı sahilleridir. Çıralı ayrıca ismine yakışır şekilde "SAKLI CENNET" olarak da anılmaktadır.

CHİMERA (YANARTAŞ)Yanartaş, Çıralı’nın sahiline 600 metre uzaklıkta, deniz seviyesinden 250 m yüksekte muhteşem bir doğa harikasıdır. Ormanın içerisinde, açık bir kayalık alanda hiç sönmeyen bir ateştir. MÖ. 4. yüzyıldan beri yazarlar metinlerinde bu gizemli alevlerden söz etmektedirler. Ateşin bulunduğu yerin yakınlarındaki kalıntılar antik bir Bizans Kilisesine aittir.

OLİMPOSDaha çok gençlerin rağbet ettiği Olimpos, Antalya taraflarına gidince görmeden geçilmemesi gereken tatil beldelerinden biri. Sevimli caretta carettalara ev sahipliği yapan dünyaca ünlü Çıralı Plajı eşi dünyada az bulunur güzellikte. İki yandan kayalarla çevrilmiş, akan dere yataklarının serinlik verdiği hafif taşlı denizi ve ince taneli kumla bezeli kumsalı sizi hemen kendine çekiveriyor. Plaja gitmek için içinden geçtiğiniz Kral Zeus'un mezarı, antik tiyatro ve hamam kalıntıları sizi Roma devrine doğru büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Beycik Dağdibi Mevkii Başören Mah. KEMER/ANTALYA
+90(533) 352 17 68    /    +90(242) 816 10 68    /    +90(532) 348 43 48    /    info@beyciknararesort.com.tr

Tasarım Ajansweb