SIGHTSEEING

TAHTALI CABLE CARAvrupa'nın denize en yakın, en uzun teleferiği ile Türkiye'nin denize en yakın, 2365 m yüksekliğindeki en yüksek dağı , mitolojik zirveye çıkıp güneşin doğuşunu izleyebilir ve teleferik seferiyle bu doğa harikasına yukarıdan izleyebilirsiniz. Mitolojide ki adıyla "Tanrılar Dağı"nın zirvesinden panoramik bir görünümü deneyimlemek istezmisiniz?

PHASELIS ANTIQUE COASTAslında antik bir kent olan Phaselis koyunda, sanki gökyüzünü delercesine duran Tahtalı Dağı'nın eteklerinde, çocuklarımla birlikte denizde vakit geçirirken, natik müzeyide ziyaret edebilirsiniz.

Dalgasız, sığ ve kumluk bir deniz, kum bir plaj; küçük çocuklu her ailenin tatilde aradığı en temel kriter. Denizi berrak ve temiz olsun, çocuklar doya doya denizin tadını çıkartsın, kumda oynasın, denizin içi de kumluk olsun da ayakları rahatsız olmasın diye düşünüldüğünde genelde taşlık olan Antalya'nın batı tarafında maalesef bu kriterlere uyan çok da fazla yer yok, Phaselis hariç.

CIRALIÇIRALI beldesi, "Güneşi, denizi ve doğa güzelliklerinin" yanı sıra tarihi zenginlikleriyle insanlarin ilgisini çekmektedir. Güney ucunda Olympos antik kenti, kuzey batisinda Yanartas (Chimera) bulunmaktadır.

Akdeniz' in en temiz yerlerinden birisi olan 3,2km uznluğunda eşşiz bir doğa harikası Çıralı sahili Güney ucunda antik Olimpos kentinin içinden geçerek gelen dere denize denizle birleşir.

Çıralı 'nın tarihi ve doğal zenginliği, yasal statüler geliştirilerek koruma altına alınmış durumda. Çıralı her mevsim değisen, yenilenen bir güzellik ağacı, çiçegi ve bitkisiyle karşınızdadır.

Nesli dünya çapinda tehlike altinda olan denizkaplumbagalarinin ( Caretta ) üreme alanlarindan birisi de Çirali sahilleridir. Çıralı ayrıca ismine yakışır şekilde "SAKLI CENNET" olarakda anılmaktadır.

CHIMERAYanartaş, Çıralı’nın sahiline 600 metre uzaklıkta, deniz seviyesinden 250 m yüksekte muhteşem bir doğa harikasıdır.Ormanın içerisinde, açık bir kayalık alanda hiç sönmeyen bir ateştir. MÖ. 4. yüzyıldan beri yazarlar metinlerinde bu gizemli alevlerden sözetmektedirler. Ateşin bulunduğu yerin yakınlarındaki kalıntılar antik bir Bizans Kilisesine aittir.

OLYMPOSDaha çok gençlerin rağbet ettiği Olimpos, Antalya taraflarına gidince görmeden gelinmeyecek tatil beldelerinden biri. Sevimli caretta carettalara ev sahipliği yapan dünyaca ünlü Çıralı Plajı eşi dünyada az bulunur güzellikte. İki yandan kayalarla çevrilmiş, akan dere yataklarının serinlik verdiği hafif taşlı denizi ve ince taneli kumla bezeli kumsalı sizi hemen kendine çekiveriyor. Plaja gitmek için içinden geçtiğiniz Kral Zeus'un mezarı, antik tiyatro ve hamam kalıntıları sizi Roma devrine doğru büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Beycik Dagdibi, Basoren Mah. KEMER / ANTALYA / TURKEY
+90(533) 352 17 68    /    +90(242) 816 10 68    /    +90(532) 348 43 48    /    info@beyciknararesort.com.tr

Designed by Ajansweb